Rozmiar penisa – ile centymetrów powinien mieć penis?

Od wieków sprawy związane z rozmiarem penisa to honorowa sprawa każdego mężczyzny. Szczególnie młodzi mężczyźni, którzy dopiero wkraczają do świata seksualności zastanawiają się czy rozmiar członka jest odpowiedni. Według niektórych mężczyzn to właśnie rozmiar penisa odpowiada męskości. Czy istnieje odpowiedni rozmiar penisa? To kwestia dyskusyjna.

Według statystyk średni rozmiar członka to około 9-10 cm w stanie spoczynku (mierzenie wykonujemy od podstawy członka. Nie ma jednakowego procentu przyrostu penisa w czasie erekcji. Miejsce członki przeważnie zwiększają się bardziej, a większe mniej procentowo. W Europie średnia długość penisa w czasie erekcji to około 16 centymetrów.

 

Co o rozmiarze penisa sądzą kobiety?

Ankiety przeprowadzone wśród szkockich studentek przez The Journal of Sexual Medicine potwierdzają, że kobiety bardziej doceniają mężczyzn z większym przyrodzeniem. 40% ankietowanych studentek stwierdziło, że do osiągnięcia orgazmu niezbędny jest penis dłuższy niż 15,5 centymetra. Natomiast badania wykonywane przez firmę Durex Condoms wykazały, że 67 % ankietowanych kobiet nie jest zadowolonych z wielkości penisa ich partnera – penis zbyt mały.

W takim wypadku trudno dziwić się mężczyznom, że tak wielką wagę przywiązują do rozmiaru penisa i że tak łatwo wpadają w kompleksy z powodu braku centymetrów członka. Coraz więcej mężczyzn szuka sposobu na powiększanie penisa, a obecne metody pozwalają wydłużyć go nawet o kilka dodatkowych centymetrów.

 

Rozmiar penisa a kobieca pochwa

Żeby bardziej zrozumieć to czy członek ma prawidłowy rozmiar czy nie warto przyjrzeć się budowie kobiecej pochwy. Okazuje się, że jej głębokość bez podniecenia seksualnego i bez przebytej ciąży to średnio 7cm. Natomiast po przebytych ciążach może się zmienić do rozmiaru 10 cm. Wynika z tego, że nie potrzeba ogromnego penisa, aby wypełnić pochwę w całości. Oczywiście pochwa jest rozciągliwa, dlatego nawet większy członek może zmieścić się w niej w całości. Natomiast w przypadku, gdy penis jest zbyt duży w stosunku do głębokości pochwy kobiety może to powodować dyskomfort i ból podczas stosunku.

 

Jak wypadamy na tle innych?

Okazuje się, że średnia rozmiarów naszych rodaków należy do czołówki. Najmniejsze członki posiadają Azjaci, przykładowo w Korei Południowej jest to jedynie 9,6 centymetra. Największe penisy znajdziemy u obywateli Republiki Konga, gdzie średnia wynosi 17,29 centymetra.

 

Rozmiar penisa a możliwość powiększania

Znamy wiele metod powiększania penisa jak tabletki, pompki, masaże, ćwiczenia, kwas hialuronowy czy operacje chirurgiczne, ale w większości tych metod regułą jest to, że możliwość uzyskania większego efektu powiększenia – dodatkowych centymetrów zależy przede wszystkim od tego ile centymetrów ma aktualny członek. Czyli mamy rozumieć to w ten sposób, że im mniejszy członek tym mniej możemy go powiększyć za pomocą odpowiednich zabiegów a największe przyrosty możemy uzyskać przy członku, który początkowo ma już więcej centymetrów.

Wszystkie metody odnośnie tego jak powiększyć penisa zostały opisane na stronie głównej naszego portalu. Zapraszamy do lektury i życzymy dużych przyrostów.


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


PolandGerman